Miks ma kutsun Sind koos kaaslasega lapsevanemate koolitusele?

PEREBLOGI

Kommenteeri

Korraldan lapsevanemate koolitusi selleks, et aidata Sul olla iseendaga paremas ühenduses. Sinuga suhtlemine aitab ka minul olla iseendaga paremas kontaktis. Iga kord, kui ma ei oska mõnes olukorras hakkama saada lapsega, abikaasaga, sõbraga, kliendiga või koolitusel osalejaga, olen ma saamas õppetundi, mis aitab mul iseendaga paremini hakkama saada.

Mina olen kogenud ja õpin seda endiselt, et mida rohkem olen endaga paremas kontaktis, seda nauditavam on igal hommikul ärgata, igapäevaselt suhelda lähedastega ja elada iseenda ning teiste inimeste jaoks – elada õnnelikult ja seda ka siis, kui olen õnnetu, koba või eksisin.

Kutsun Sind 7. märtsil 2018.a. algavale lapsevanemate koolitusele, kui soovid olla iseendaga ja lapsega paremas kontaktis. Õpime läbi rõõmu ja pingutuste, mida koged meie grupiga ja oma koolituskaaslasega kohtumistel selleks, et lapsega kohtumiseks valmis olla endast ning lapsest paremini aru saades.

Olen hetkel andnud endale lubaduse, et ma ei tee koolitusi, kus osaleksid inimesed, kes ei taha vastutada kaaslase koolitusele kutsumise eest. Miks nii karm? Olen karm Sinu enda õppimisvõime ja Sinu lapse või laste huvides. Olen varasemate gruppidega kogenud, et saades õpitut kaaslasega jagada ja teda õpetada ning tema küsimustele vastata, õpime kõige mõjuvamalt. Õpime kaaslase toel ka siis, kui me tema küsimustele vastata ei oska ja peame pärast seda või selle küsimuse ootuses rohkem pingutama. Sinu koolituskaaslane võib olla ka keegi muu peale Sinu elukaaslase või teise lapsevanema.

Kutsun Sind koos kaaslasega, kui planeerid last saada, kasvatad last üksinda või koos kaaslasega. Arvan, et vajad koolitusel teist usaldusväärset täiskasvanut enda kõrvale, sest:

  • lapsega seotud teemadel vajab iga täiskasvanu ka teise täiskasvanu abi või ka lihtsalt olemas olemist – Sinu laps või lapsed ei ole Sinu põhiaitajad Sinu iseendaga paremas ühenduses olemise teemal;

  • teise täiskasvanuga on Sul eeldatavasti parim kontakt ka väljaspool koolitust – see aitab Sul kõhkluse, kahtluse ja laiskuse hetkedel olla paremas kontaktis oma vajadustega ja seda ka pärast koolitust;

  • teine täiskasvanu on Sinu parim vahetu õpilane ja õpetaja – tema esitatud küsimused (ka tüütud) ja välja näidatud tunded on Sinu parim õpetaja  enne lapsega suhtlemist, suhtlemise ajal või selle järgselt;

  • te saate üksteist asendada grupi kohtumistel – laps või lapsed võivad olla kodus ka Sinu hoitud, kui kaaslane on grupikohtumisel. Ajaliselt mugavam on kohtumiste teemad läbida ja üksteise toel ka igapäevasesse kasutusse võtta. (Seda ka juhul, kui te ei ela koos või ei ole elukaaslased.)

Aga kui Su kaaslane ei taha osaleda? Siis on nii Sinul kui ka teie lapsel ilmselt olnud raskeid hetki, kus Sa oled olnud iseenda või lapsega hädas ja pole saanud tuge. Siis soovitan koolitusele kutsuda inimene, kelle poole sa peale kaaslase pöördud, kui oled hädas. Palun teavita ka oma kaaslast otsusest kutsuda keegi teine.
Aga kui Su kaaslane ütleb, et ei usalda mind (inimese või koolitajana)? Täna teda aususe eest ja õnnitle teda, sest ta on tark inimene. Palu tal mulle helistada +372 55513 716 ja saan temaga enne koolitust tuttavaks, et luua usaldus.
Minu lisapingutus saab olema see, et koolitusel osaleb ka minu abikaasa. Ta ei osale koolitajana, kuid ta osaleb iseendana ja ühena minu õpilastest ja õpetajatest. Miks see Sulle hea on? Usun, et selliselt saad minust siirama ja vahetuma kogemuse, kuidas ma iseendaga ja meie lapsevanematena kontaktis oleme ja kuidas ka meie kontakt koolituse jooksul muutub.
Väga oluline! Koolitusele registreerumine lõpeb 28. veebruaril 2018, sest soovin kõikide osalevate koolituspaaridega kohtuda enne koolituse esimest kohtumist.

Lisa kommentaar

Email again: